Ruszył sezon zima 2020

Ruszył sezon zima 2020

Ruszyła Dziecięca Liga Piłkarska na Irzykowskiego 1A. Do rywalizacji przystąpiły trzy roczniki 2011, 2012 oraz 2013, które zostały podzielone adekwatnie do swojego wieku na trzy ligi. Za nami już dwa weekendy zmagań, a my zapraszamy was na krótki rzut okiem na to co działo się podczas tych dwóch kolejek pod balonem na popularnym „Irzyku”.

 

Rocznik 2011
Na czele tabeli Rocznika 2011 po dwóch meczach jest zespół FC Lesznowoli, który uzbierał już cztery oczka. Młodzi zawodnicy występujący w zielonych trykotach w inauguracyjnej kolejce po wielkich emocjach podzielili się punktami z gospodarzami obiektu UKS-em Irzyk, remisując 4:4. Warto podkreślić w tym meczu występ dwóch zawodników: Wojtka Grabianki z FCL oraz Krzysia Rysia z UKS-u, którzy wbili po dwa gole. Tydzień potem zawodnicy z Lesznowoli nie dali już swoim rywalom najmniejszych szans, ogrywając ekipę MKS Znicz Pruszków16:1. W tym meczu pierwsze skrzypce rozgrywał także Grabianko, który uzbierał aż pięć trafień, ale tym razem aż czterema golami wsparli go: Staś Nadolski i Jaś Turek. Tymczasem pozycja wicelidera po dwóch meczach przypadła UKS-owi Irzyk, który także uzbierał cztery punkty. Gracze w niebieskich koszulkach zremisowali w pierwszej serii we wspomnianym meczu z liderem, natomiast tydzień potem pewnie już pokonali RKS Mazovię 7:0. Tym razem ojcami sukcesu okazała się dwójka Piotr Kamiński – Aleksander Krukowski, która zgodnie strzeliła po dwa gole. Kolejne trzy zespoły w tabeli zanotowały po zwycięstwie i porażce, a zatem mają na koncie po trzy punkty. Najwięcej goli z tych trzech ekip zdobyła SP 94 Włochy, a zawdzięcza to wysokiemu zwycięstwo w pierwszej kolejce nad MKS Znicz Pruszków11:3. Tutaj warto zaznaczyć postawę najlepszego na placu Wojtka Telesińskiego, który aż cztery razy pokonał bramkarza rywali. Tydzień później młodzi adepci futbolu z Włoch nie dali rady czwartemu w tabeli KS Ursusowi Warszawa 2012A, ulegając 3:1. To właśnie był jedyny tryumf drużyny z Ursusa, bo jakby nie było ten sobotni dzień drugiej kolejki zakończyli z mieszanymi uczuciami. Zawodnicy w pomarańczowych trykotach na otwarcie tej serii przegrali bowiem z kolejną drużyną w tabeli RKS-em Mazovia 2:6. Graczy Mazovii w tym meczu do zwycięstwa poprowadził duet Adrian Kryczka – Filip Ochnik, który zgodnie zdobył po dwa gole. Dla „Czarno-seledynowych” ta sobota również miała słodko-gorzki smak ponieważ jak już wcześniej wspomnieliśmy ulegli oni także gospodarzom 0:7. Ostatnie miejsce w tabeli przypadło tymczasem MKS-owi Znicz Pruszków, który jak dotąd przegrał oba mecze, ale nie ma co się załamywać, bo sezon jest długi i jeszcze wiele punktów do zdobycia.


Rocznik 2012
Za nami również dwie kolejki zmagań Rocznika 2012, po których mamy samotnego lidera. Z sześcioma punktami na koncie w tabeli prowadzi FC Lesznowola, która pewnie wygrała oba swoje mecze. Najpierw gracze w zielonych trykotach odprawili z kwitkiem MKS Znicz Pruszków 5:1, w czym wielka zasługa autora hattricka, Krzysztofa Skalskiego. Tydzień potem gracze z Lesznowoli urządzili sobie trening strzelecki, gromiąc UKS Okęcie13:1. Tutaj mieliśmy już kilku bohaterów. Po hattricku skompletowali Kuba Stobierski i Sebastian Łupkowski, natomiast po dwie bramki dołożyli Krzysztof Skalski i Piotr Rysiński. Kolejne trzy zespoły w tabeli zgromadziły po trzy punkty, z tą małą różnicą, że wicelider zagrał tylko jeden mecz, natomiast drużyny z miejsc trzy i cztery po dwa. Na drugim miejscu w tabeli przycumował mianowicie KS Ursus Warszawa 2012B, który w swoim jedynym starciu w drugiej serii bez najmniejszych problemów pokonał UKS Irzyk 13:3. Po cztery gole w tym meczu zdobyli Dawid Sytek oraz Jakub Mitrowski. Najniższy stopień podium tymczasem przypadł KS Drukarzowi Warszawa, który jak dotąd gra jednak w kratkę. Zawodnicy w niebieskich trykotach w pierwszej serii łatwo pokonali Okęcie 9:2 (hattrick Macieja Ferusia i dwa gole Filipa Kwiatkowskiego), ale już tydzień później równie gładko ulegli czwartej drużynie w tabeli KS Przyszłości Włochy 5:2. Ekipa z Włoch to trzecia drużyna z dorobkiem trzech punktów i druga ze zwycięstwem i porażką na koncie. We wspomnianym zwycięskim starciu pierwsze skrzypce zagrał Leon Piesta, który skompletował hattricka. Porażki zaś zespół z Włoch doznał we wspomnianym na początku meczu z liderem. Dwie kolejne drużyny w tabeli (G-81 Bemowo oraz KS Ursus Warszawa 2012A) nie wybiegły jeszcze na murawę, natomiast dwa ostatnie zespoły w stawce tj. UKS Irzyk oraz UKS Okęcie nie zdobyły jeszcze punktów, ale w naszym odczuciu jest to tylko kwestia czasu.


Rocznik 2013
Tymczasem dominacje FC Lesznowoli w dwóch starszych rocznikach w tym przypadku przerwały Be a Star Wilczki I, które przewodzą wśród siedmiolatków. Obie drużyny zgromadziły jednak komplet sześciu punktów, a dzielą je w tabeli tylko bramki. „Wilczki” bowiem odniosły dwa bardziej zdecydowane zwycięstwa. W pierwszej serii gracze w czerwonych koszulkach rozgromili drugą drużynę z Łomianek 12:0, a w tej partii do zwycięstwa poprowadził ich autor pięciu goli Jakub Przygodzki, a kolejne pięć dorzucił duet Witold Lipiński – Marek Kaczmarek. Tydzień później gracze Be a Star musieli już się sporo namęczyć by pokonać 5:1 z kolei pierwszą drużynę z Łomianek, rozstrzygając jednak losy meczu w drugiej odsłonie. Ten mecz absolutnie zdominował Wojtek Sosnowski autor aż czterech goli. FC Lesznowola tymczasem w pierwszym swoim meczu gładko pokonała pierwszy zespół Irzyka 7:0, a poprowadził ich do tego Antoni Adamkiewicz, który wbił aż sześć bramek. W drugiej kolejce zaś naprzeciw nich stanął drugi zespół Irzyka, ale tym razem postawił rywalom trudne warunki, zmuszając ich do gonienia wyniku. FCL ostatecznie zwyciężyła 4:3, nie pozwalając odjechać w tabeli liderowi. Na trzecim miejscu w tabeli przycumowała pierwsza drużyna KS -u Łomianki, która oprócz wspomnianej porażki z „Wilczkami” wygrała także z UKS-em Irzyk II, ale musiała się bardzo namęczyć, tryumfując tylko 8:5. Kapitalną partię rozgrał jednak Tobi Paprocki, który strzelił sześć z ośmiu goli, prowadząc swoich kolegów do zwycięstwa. Dwa kolejne miejsca zajmują drużyny UKS-u Irzyk I i II i to dokładnie w tej kolejności. Pierwsza drużyna gospodarzy ma bowiem na koncie trzy punkty, natomiast „dwójka” jak dotąd przegrała oba mecze. W pierwszej kolejce „jedynka” z Irzyka uległa wiceliderowi, jednak tydzień potem zrehabilitowała się w pełni, pokonując drugi zespół Łomianek 2:0. Tabele Rocznika – 2013 zamyka tymczasem KS Łomianki II, który podobnie jak UKS Irzyk II nie zdobył jeszcze punktów.« Witamy na stronie Dziecięcej Ligi Piłkarskiej! Zmiany na szczycie i spore emocje w 3. kolejce! »

Kontakt

Masz pytanie dotyczące naszych rozgrywek? Skontaktuj się z nami:

kontakt@dzieciecaligapilkarska.pl

Kamil Marczak +48 513 156 254