Zmiany na szczycie i spore emocje w 3. kolejce!

Zmiany na szczycie i spore emocje w 3. kolejce!

Trzecia kolejka Dziecięcej Ligi Piłkarskiej przeszła do historii. Tylko w Roczniku 2012 lider FC Lesznowola pozostał na swoim miejscu i swoją zwycięską passę powiększył do czterech meczów. W pozostałych rocznikach mamy nowych i od razu samotnych liderów. Wśród najstarszych adeptów piłki nożnej prowadzenie w tabeli objął gospodarz – UKS Irzyk, natomiast wśród najmłodszych przed szereg wysunęła się FC Lesznowola. Zapraszamy na krótkie podsumowanie tego co działo się w sobotę pod balonem przy Irzykowskiego 1A.

Rocznik – 2011

W Roczniku 2011 rozegraliśmy trzy starcia. Dwa razy w akcji obejrzeliśmy nowego lidera – UKS Irzyk, który bardzo wysoko wygrał oba mecze i z trzema punktami przewagi został samotnym liderem. Najpierw gospodarze obiektu wysoko pokonali SP 94 Włochy 12:1, a następnie nie dali większych szans MKS-owi Znicz Pruszków, wygrywając aż 9:0. W obu starciach brylował Krzyś Ryś, który w pierwszym meczu wbił rywalom pięć goli, a w drugim dołożył hattricka. Warto jeszcze jednak wyróżnić dwójkę Wiktor Magierski – Wojtek Kamiński, która w obu meczach wbiła po dwa gole oraz Aleksandra Krukowskiego, który w pierwszym meczu dołożył hattricka. Tuż za plecami lidera czyha tymczasem FC Lesznowola, która w tej kolejce także nie zawiodła ale zagrała tylko raz, zgarniając jednak komplet punktów. Młodzi piłkarze w Lesznowoli tym razem musieli się sporo namęczyć by pokonać KS Ursus Warszawa 2012A, zwyciężając finalnie tylko 6:4. Tutaj wszystko wskazywało na to, że mecz rozstrzygnął się praktycznie po pierwszej połowie po której FCL prowadziła już 5:1. Po zmianie stron jednak gracze z Ursusa ambitnie gonili wynik i byli naprawdę blisko choćby remisu, jednak ostatecznie goście odparli ich atak, zgarniając komplet punktów. Do zwycięstwa poprowadził ich autor hattricka - Jan Turek.


Rocznik - 2012

W trzeciej kolejce Rocznika 2012 rozegraliśmy istny maraton, aż sześciu meczów. Tym samym w akcji obejrzeliśmy wszystkie osiem zespołów, a aż cztery z nich wybiegły na murawę dwa razy. Swoją dominację w tym roczniku potwierdziła FC Lesznowola, która wygrała oba swoje mecze i z kompletem dwunastu punktów samotnie prowadzi w tabeli. Punkt w południe gracze w zielonych trykotach bez najmniejszych problemów pokonali KS Ursus Warszawa 2012B 8:1, a do zwycięstwa poprowadziło ich trio Krzysztof Skalski (hattrick) – Kuba Stobierski (dwa gole) – Sebastian Łupkowski (dwa gole). Po godzinie odpoczynku zespół z Lesznowoli stanął w szranki z Drukarzem Warszawa i tym razem musiał się wznieść na wyżyny swoich umiejętność. Do przerwy było bowiem tylko 2:1 i dopiero po zmianie stron piąty bieg włączyli goście, którzy ostatecznie zwyciężyli 5:2. Tym razem ojcem sukcesu okazał się wspomniany Łupkowski, który wbił aż cztery gole. Kapitalnie z tym rocznikiem przywitała się drużyna KS Ursus Warszawa 2012A, która od razu odniosła dwa zwycięstwa i zameldowała się na drugim miejscu w tabeli. W swoim debiucie w DLP w derbach Ursusa drużyna A pewnie pokonała drużynę B 9:3. Młodzi piłkarze z grupy A wygrali bez najmniejszych problemów, pokazując przy okazji jak zgrany kolektyw tworzą. Wystarczy spojrzeć w statystyki by dostrzec, że aż siedmiu zawodników zapisało się na liście strzelców. Drugie zwycięstwo drużyny A z Ursusa nie przyszło już tak łatwo. Naprzeciw nich stanęli gospodarze z Irzyka, stawiając im dużo trudniejsze warunki. Gracze w pomarańczowych trykotach jednak znów pokazali zespołowość i ostatecznie pokonali oponenta trzema golami 6:3, meldując się tym samym na pozycji wicelidera. Również sześć punktów zgromadziła drużyna Przyszłości Włochy, która do zwycięstwa i porażki w dwóch poprzednich kolejkach, tym razem dołożyła kolejny tryumf. W tą sobotę zespół z Włoch w pokonanym polu zostawił debiutującą w DLP drużynę G-81 Bemowo 7:2. Kolejny kapitalny występ zaliczył Leon Piesta, który aż cztery razy pokonał bramkarza rywali. Drużyna G-81 tymczasem grała tej soboty dwukrotnie, a w drugim meczu udało jej się bardzo szybko zrehabilitować za wspomnianą porażkę. Ekipa z Bemowa w przedostatnim meczu tej serii po wielkich emocjach pokonała UKS Okęcie tylko 3:2 i z jednym zwycięstwem na koncie zameldowała się tuż za podium.


Rocznik – 2013

Za nami także trzecia kolejka Rocznika – 2013, czyli najmłodszych adeptów piłki nożnej. Obejrzeliśmy pełną kolejkę trzech spotkań, po której mamy nowego lidera. Samotne prowadzenie w tabeli objęła bowiem FC Lesznowola, która jednak tylko zremisowała swój mecz. Gracze w zielonych koszulkach wraz z zawodnikami KS Łomianek II stworzyli kapitalne, pełne emocji zawody, które zakończyły się remisem 5:5. Warto zaznaczyć, że taki wynik mieliśmy już do przerwy. Obie ekipy miały swoich bohaterów. Wśród gospodarzy błysnął autor czterech goli Antoni Adamkiewicz, natomiast dla gości hattricka skompletował Tobi Paprocki. Co ciekawe awans na pierwszą pozycję FCL zawdzięcza porażce dotychczasowego lidera, ekipie Be a Star Wilczki, która tym razem przyjechała całkiem nowym składem, który nie poradził sobie z drugą drużyną Irzyka, ulegając jej 6:1. Do drugiego zwycięstwa w sezonie graczy w niebieskich trykotach poprowadził duet Adam Kowalski – Filip Szeniawski, który zgodnie zdobył po dwie bramki. Irzyk II tym samym wskoczył w tabeli na czwarte miejsce, natomiast „Wilczki” zaliczyły regres na pozycję wicelidera. Podium tymczasem uzupełnił pierwszy zespół KS-u Łomianek, który na otwarcie tej kolejki po bardzo wyrównanych zawodach pokonał UKS Irzyk I 5:4. Najlepszy na boisku okazał się autor aż czterech goli dla zwycięskiej drużyny, Paweł Gerlej, ale nie możemy również przejść obojętnie obok hattricka w wykonaniu zawodnika Irzyka, Michała Kozłowskiego.« Ruszył sezon zima 2020 KS Łomianki nowym liderem w roczniku 2013! »

Kontakt

Masz pytanie dotyczące naszych rozgrywek? Skontaktuj się z nami:

kontakt@dzieciecaligapilkarska.pl

Kamil Marczak +48 513 156 254