Sezon zimowy zakończony!

Zakończyliśmy tegoroczną, zimową edycję Dziecięcej Ligi Piłkarskiej. W roczniku 2013 zwyciężyły Be a Star Wilczki. Wśród o rok młodszych zawodników wygrali młodzi piłkarze Ursusa Warszawa, zaś w roczniku 2011 najlepsza okazała się FC Lesznowola. Na słowa uznania zasłużyli jednak wszyscy młodzi piłkarze i drużyny, które przystąpiły do tegorocznej edycji. Dziękujemy także rodzicom, bez których trudu i zaangażowania nie byłoby to możliwe. Zapraszamy na podsumowanie fazy finałowej we wszystkich trzech kategoriach wiekowych.

Rocznik – 2013:

W roczniku 2013 w fazie zasadniczej został nam do rozegrania jeden mecz, jednak miał on spore znaczenie dla ostatecznego kształtu tabeli i układu sił. FC Lesznowola po ciekawym spotkaniu uległa Be a Star Wilczki, dzięki czemu Ci ostatni, awansowali do pierwszej trójki.

Następnie przystąpiliśmy do fazy pucharowej. Zespoły podzielone zostały na dwie grupy: drużyny z miejsc 1-3 zagrały ze sobą w systemie każdy z każdym, podobnie jak zespoły z miejsc 4-6. W tej drugiej grupie jednak, wyłamała się wspomniana Lesznowola, która nie przystąpiła do fazy finałowej oddając mecze walkowerem. W związku z tym, w pojedynku o czwarte miejsce zagrały ze sobą bezpośrednio UKS Irzyk II i KS Łomianki II. Już po pierwszej połowie, dwoma bramkami prowadzili gospodarze, którzy w drugiej odsłonie spokojnie kontrolowali przebieg gry i ostatecznie pokonali rywali z Łomianek 5:2. Bohaterem spotkania był Adam Mhadhbi, który skompletował hattricka, zaś wśród pokonanych na wyróżnienie zasłużył zdobywca obydwu bramek, Dawid Matusik.

Równolegle na drugim boisku drużyny rywalizowały o kolejność na podium. Najpierw, po bardzo ciekawym i stojącym na dobrym poziomie piłkarskim spotkaniu, BaS Wilczki pokonały KS Łomianki 5:3. Po raz kolejny tego dnia w zwycięskiej ekipie błysnął Jakub Przygodzki, który ustrzelił hattricka. Następnie Be a Star Wilczki zagrały z UKS Irzykiem i po zaciętym spotkaniu, podzieliły się punktami. Wśród gospodarzy do siatki dwukrotnie trafili Dominik Dylewski i Adam Kowalski, a wśród Wilczków po dwupaku zaliczyli imponujący skutecznością Przygodzki i Kacper Kwaśniewski. Na koniec zmagań, pierwsza ekipa Łomianek zmierzyła się z „Irzykami”. Po ofensywnym, obfitującym w gole spotkaniu zwycięstwo zapisały na swoim koncie Łomianki. Dzięki temu, mistrzem w roczniku 2013 zostały Be A Star Wilczki! Drugie miejsce przypadło KS – owi Łomianki, zaś na najniższym stopniu podium uplasowali się młodzi adepci futbolu z Irzyka. Królem strzelców rozgrywek dorobkiem 16 goli został Tobi Paprocki z Łomianek, zaś najlepszym zawodnikiem ligi zdecydowaliśmy się wybrać błyszczącego szczególnie w fazie finałowej Jakuba Przygodzkiego z Be a Star Wilczki. Najlepszym bramkarzem został zaś wybrany golkiper FC Lesznowoli, Leo Chmielewski.

Rocznik – 2012:

Na tym szczeblu Dziecięcej Ligi Piłkarskiej mieliśmy do dogrania trzy mecze ostatniej kolejki, która miała nam rozwiązać kwestię drugiego i trzeciego miejsca na koniec sezonu. Mistrzostwo bowiem już przed tygodniem zapewnił sobie pauzujący tej soboty KS Ursus Warszawa 2012A, który najpierw pokonał Przyszłość Włochy, a chwilę potem odprawił z kwitkiem G-81 Bemowo i z kompletem siedmiu zwycięstw zapewnił sobie Mistrzostwo sezonu Zima 2020. Na drugim miejscu w tabeli plasowała się FC Lesznowola, ale jej pozycja była zagrożona, gdyż dwa mecze tej soboty grał UKS IRZYK, a drugi bezpośrednio z wiceliderem i w przypadku kompletu punktów, to ekipa gospodarzy obiektu kończyła sezon ze srebrnymi medalami. Scenariusz się potwierdzał, bo Irzyk w pierwszym swoim meczu nie bez problemów, ale finalnie pewnie pokonał UKS Okęcie 4:0, a do zwycięstwa poprowadził go autor hattricka, Łukasz Czerwiński. Równocześnie na drugim boisku w meczu o szóstą pozycję KS Drukarz Warszawa zremisował z G-81 Bemowo 2:2, a wynik ten dał lepszą pozycję na koniec sezonu ekipę z Bemowa. Na koniec został nam ten najważniejszy mecz tego rocznika, w którym UKS IRZYK podejmował FC Lesznowolę (wystarczał jej remis), a jego stawką było wicemistrzostwo DLP. Obejrzeliśmy niemal kopię starcia tych dwóch drużyn z rocznika wyżej, kiedy to gospodarze, szczególnie w drugiej połowie zdecydowanie dominowali, ale to ekipa z Lesznowoli strzeliła dwie bramki więcej i podobnie jak ich starsi koledzy pokonała rywali 3:1, zostając tym samym wicemistrzem Rocznika – 2012. Tutaj także pierwsze skrzypce zagrał bramkarz FCL, który rozegrał nie tylko kapitalne zawody, ale i cały sezon w jego wykonaniu był wyśmienity, a kwintesencją tego jest nagroda dla najlepszego bramkarza sezonu Zima 2020. Mało tego dwoma golami świetnie wsparł go Krzysztof Skalski, który tym samym przypieczętował tytuł Króla Strzelców rozgrywek. W gwoli ścisłości pozostała nam tylko statuetka dla najlepszego zawodnika tego rocznika, którym został Konrad Moldysz. Reasumując złote medale Rocznika – 2012 wywalczył KS Ursus Warszawa, srebrne ostatecznie zawisły na szyjach graczy FC Lesznowoli, a brązowe powędrowały do młodych adeptów piłki nożnej z UKS Irzyk.

Rocznik – 2011:

W najstarszym roczniku Dziecięcej Ligi Piłkarskiej czekaliśmy na jedno zaległe starcie, które miało dać nam odpowiedzieć na to kto z dwójki SP 94 Włochy - Football Friends zagra o brąz, a kto o piąte miejsce. Punkt o godzinie ósmej obie ekipy stawiły się na obiekcie przy Irzykowskiego 1a, ale emocji zbyt wiele nie było. Gracze FF od początku przejęli inicjatywę i już po pierwszej odsłonie prowadzili 5:1. Druga połowa wprawdzie znacznie nam się wyrównała, o czym najlepiej świadczy wynik 3:3, ale końcowy rezultat wynosił 8:4 dla Football Friends i to „bordowo-granatowi” wywalczyli prawo gry w „małym finale”, którego stawką było trzecie miejsce na koniec sezonu. Tam już czekała na nich ekipa RKS-u Mazovii. Obie drużyny stworzyły świetne widowisko, ale tym razem to „czarno-seledynowi” okazali się górą. Już do przerwy prowadzili 4:2, natomiast po zmianie stron mimo heroicznej pogoni FF powiększyli jeszcze przewagę do trzech trafień, tryumfując finalnie 8:5. Tym samym Mazovię do brązowych medali poprowadził autor czterech goli, Adrian Kryczka. Równocześnie na drugim boisku przegrana z pierwszego sobotniego meczu ekipa SP 94 Włochy w meczu o piąte miejsce rozgromiła MKS Znicz Pruszków 9:1. Wbrew pozorom zwycięstwo nie przyszło łatwo, a dokładnie gracze w białych trykotach rozstrzygnęli losy meczu po przerwie, gdyż po pierwszej odsłonie prowadzili raptem 2:1. Drużynę z Włoch do zwycięstwa poprowadził kwartet: Peszko – Pośpiech – Maciejczuk – Budzyński, z którego każdy z graczy przynajmniej dwa razy zapisał się w statystykach. Pozostał nam zatem ten najważniejszy mecz, o mistrzostwo Rocznika 2011, w którym UKS IRZYK podejmował FC Lesznowolę. Obejrzeliśmy mecz godny finału, w którym zdecydowała skuteczność w pierwszej połowie graczy w zielonych trykotach. FCL bowiem przed przerwą głównie za sprawą Bartka Wierzbickiego, autora hattricka wypracowała sobie dwubramkową przewagę 3:1. Po zmianie stron oglądaliśmy kanonadę graczy w niebieskich trykotach, którzy dwoili się i troili, stwarzając sobie mnóstwo dogodnych sytuacji, ale piłka jak zaczarowana nie chciała wpaść do bramki broniącego jak w transie Antka Stypki, który dzięki swojej postawie, między innymi w tym meczu wywalczył tytuł najlepszego bramkarza sezonu Zima 2020. Swoich kolegów tymczasem, tej soboty do spółki z Wierzbickim poprowadził do Mistrzostwa Dziecięcej Ligi Piłkarskiej Rocznika – 2011. Złoto zatem dla FC Lesznowoli, srebro dla UKS-u IRZYK, a brąz wywalczyła RKS Mazovia. Pozostały nam nagrody indywidualne, gdzie do najlepszego golkipera – Stypki z FCL, dołączyli jeszcze: Król strzelców tego rocznika, Adrian Kryczka z Mazovii oraz najlepszy gracz całego sezonu, którym wybrano najlepszego strzelca gospodarzy, Krzysia Rysia.

Wszystkim zespołom, zawodnikom, trenerom, a także rodzicom, którzy zawsze tworzą grono najwierniejszych kibiców bardzo serdecznie dziękujemy za świetną zabawę i mówimy do zobaczenia na jesieni!

« Kapitalny weekend Irzyka 2011 i Ursusa 2012!