Kapitalny weekend Irzyka 2011 i Ursusa 2012!

W minioną niedzielę, po dwutygodniowej przerwie spowodowanej feriami zimowymi, powróciły rozgrywki Dziecięcej Ligi Piłkarskiej! Weekend ten z całą pewnością zapiszą do udanych zespoły UKS Irzyka w roczniku 2011 oraz KS Ursusa Warszawa A wśród rok młodszych drużyn, które zapisały na swoich kontach po dwie wygrane i liderują w swoich kategoriach wiekowych. Zapraszamy na podsumowanie ostatniej serii zmagań w naszej lidze dzieci!

Rocznik - 2011

W miniony weekend po dwutygodniowej przerwie na boisko przy ul. Irzykowskiego wróciły drużyny rywalizujące ze sobą w ramach Dziecięcej Ligi Piłkarskiej. Jako pierwsze na placu gry zameldowały się drużyny MKS Znicza Pruszków oraz Football Friends. Pierwsza z tych drużyn wciąż nie może odnaleźć dobrej formy i na pierwsze punkty będzie musiała poczekać przynajmniej do przyszłego tygodnia. Gładko ulegli oni przeciwnikom aż 2:11, a bohaterami tego starcia został duet Janek Sikorski oraz Janek Barański, którzy łącznie zapisali na swoim koncie aż siedem trafień. Z piątej kolejki rozgrywek z całą pewnością zadowoleni będą z kolei zawodnicy UKS Irzyk 2011, którzy po dwóch pewnych wygranych zapisali na swoim koncie sześć punktów i z wysoką przewagą liderują w tabeli. Oba rozgrywane w minioną niedzielę spotkania miały bardzo podobny przebieg. Najpierw zawodnicy Irzyka bez większych problemów w pokonanym polu zostawili podmęczonych już graczy Football Friends. Zawodnicy FF nie wytrzymali kondycyjnie drugiego meczu z rzędu i po ostatnim gwizdku sędziego to właśnie młodzi gracze UKS cieszyć się mogli z wygranej 4:1. Również w swoim drugim starciu tego dnia nie mieli oni zamiaru zwalniać tempa i już do przerwy prowadzili pewnie 4:0. Co prawda po zmianie stron stworzyli oni mniej sytuacji podbramkowych, ale wynik nie uległ już zmianie i dzięki trio Krukowski-Kamiński-Wiśniewski drugi mecz zakończyli wysokim zwycięstwem. W ostatnim wreszcie starciu minionego weekendu zmierzyły się ze sobą ekipy SP 94 Włochy z FC Lesznowolą. Spotkanie to było zdecydowanie najbardziej zaciętym meczem tej serii gier, a końcowy wynik wahał się aż do samego końca. Ostatecznie minimalnie lepsi okazali się zawodnicy z warszawskich Włoch, którzy nieznacznie wygrali całe starcie 2:1, dzięki dwóm trafieniom Antka Maciejczyka.

Rocznik - 2012

Piąta kolejka rozgrywek Dziecięcej Ligi Piłkarskiej przebiegła bardzo intensywnie w roczniku 2012, w którym rozegranych zostało aż siedem spotkań. Zdecydowanie największym wygranym minionego weekendu okazali się zawodnicy pierwszej drużyny KS Ursus Warszawa 2012, którzy w dwóch trudnych starciach zanotowali dwa zwycięstwa i pozostają ostatnią już niepokonaną drużyną w stawce. Z pewnością najważniejsza była wygrana nad dotychczasowym liderem, FC Lesznowolą. Starcie to, zgodnie z oczekiwaniami było bardzo zacięte, a wygraną zawodnikom z Ursusa zapewnił Ksawery Zięba, który po bardzo dobrym meczu zapisał na swoim koncie hatricka. Mimo zmiany prawie całego składu na drugi mecz, ani trochę nie spadła jakość ich gry i w kolejnym starciu jeszcze bardziej zdominowali oni rywali. Tym razem mierzyli się oni z UKS-em Okęcie i dzięki duetowi Oleksiewicz-Zawiszewski bez większych problemów rozprawili się oni z przeciwnikami, pewnie wygrywając aż 8:1, dzięki czemu dopisali sobie kolejne trzy punkty w tabeli. Zawodnicy UKS z kolei wciąż nie mogą odnaleźć właściwego rytmu i również w swoim następnym starciu musieli uznać wyższość przeciwników, tym razem gładko ulegając KS Przyszłości Włochy 0:5. Tak wysoka i pewna wygrana kosztowała jednak zawodników Przyszłości sporo sił, których zabrakło już na drugi tego dnia mecz, w którym mierzyli się z UKS Irzykiem. Zawodnicy gospodarzy również rozgrywali tego dnia dwa mecze, ale godzina przerwy pozwoliła im na regenerację sił i już w pierwszej połowie wypracowali sobie pewną przewagę 3:0. Po zmianie stron starcie było już bardziej wyrównane, ale zawodnicy Irzyka nie dali odebrać sobie wygranej i cały mecz zakończył się wynikiem 4:1. Było to drugie już tego dnia zwycięstwo młodych graczy w niebieskich trykotach, bowiem wcześniej rozprawili się oni z G-81 Bemowo. Starcie to było jeszcze bardziej jednostronne i przede wszystkim dzięki bardzo dobrej skuteczności duetu Hubert Laszuk i Konrad Mołdysz zdecydowanie wygrali oni aż 7:1. G-81 musiało tego dnia zmagać się nie tylko z rywalami, ale również z problemami kadrowymi, co jednak nie przeszkodziło im dopisać na swoim koncie trzech punktów, dzięki wygranej z KS Ursusem Warszawa B. Pojedynek ten rozstrzygnął się tak naprawdę już w pierwszej połowie, kiedy to zawodnicy z Bemowa wypracowali sobie trzybramkową przewagę, którą utrzymali później aż do ostatniego gwizdka sędziego. Mimo przegranej, również gracze Ursusa B mogli kończyć ten weekend w dobrych nastrojach dzięki wygranej nad KS Drukarzem Warszawa w swoim wcześniejszym starciu. Do przerwy przegrywali oni co prawda 1:2, ale po zmianie stron piąty bieg włączył duet Mateusz Kacprowaski i Bernard Tuchowski, którzy zapisując na swoich kontach po dwa trafienia zagwarantowali drużynie pewną wygraną 4:2.

Rocznik - 2013

W roczniku 2013 z kolei zobaczyliśmy w miniony weekend tylko dwa spotkania i oba były zarazem wewnętrznymi sparingami drużyn KS Łomianki i UKS Irzyk. W pierwszym z nich KS Łomianki II zmierzyły się z KS Łomiankami I, a pojedynek ten mimo przyjacielskiego charakteru był bardzo zacięty i wyrównany. Ostatecznie starcie to zakończyło się niewielkim zwycięstwem pierwszej drużyny 4:2, a głównymi autorami tej wygranej było trio Paprocki-Garlej-Sysiak. Bardzo podobny przebieg miało również drugie spotkanie z rocznika 2013 pomiędzy I i II drużyną UKS Irzyka. Ten mecz również zakończył się zwycięstwem pierwszego zespołu, który po nie mniej wyrównanym starciu wygrał 5:3. Pojedynek ten był przede wszystkim starciem dwóch snajperów, w którym rywalizowali ze sobą Henryk Szkudlarek oraz Dominik Dylewski, którzy zakończyli to starcie z identycznym dorobkiem trzech strzelonych goli.

« KS Łomianki nowym liderem w roczniku 2013! Sezon zimowy zakończony! »