KS Łomianki nowym liderem w roczniku 2013!

Za nami już czwarta kolejka Dziecięcej Ligi Piłkarskiej. Tym razem zanotowaliśmy tylko jedną zmianę lidera. W Roczniku 2013 prowadzenie w tabeli objął bowiem KS łomianki I, który w bezpośrednim starciu o tę pozycję okazał się lepszy od dotychczasowego lidera. W pozostałych dwóch rocznikach na pierwszych miejscach nie zaszły zmiany. Wśród zawodników urodzonych w 2011 roku stawkę otwiera pauzujący w tej serii UKS Irzyk, natomiast wśród rok starszych prowadzi FC Lesznowola, która jako jedyna wśród liderów może się pochwalić kompletem zwycięstw. Zapraszamy na krótki przegląd tego, co działo się w minioną sobotę pod balonem przy Irzykowskiego 1A.

Rocznik – 2011
W najstarszym roczniku do skutku doszły trzy starcia, z których dwa zakończyły się zdecydowanymi rozstrzygnięciami, natomiast w trzecim obejrzeliśmy zawody pełne emocji i dramaturgii. W meczu otwierającym sobotnie zmagania bardzo gładkie, drugie zwycięstwo w sezonie odniósł KS Ursus Warszawa 2012A, który rozgromił MKS Znicz Pruszków 9:0. Młodzi gracze z Ursusa już w pierwszej połowie rozstrzygnęli losy meczu, aplikując rywalowi siedem goli, w drugiej zaś kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. Wyróżnić należy duet Antek OleksiewiczDamian Witkowski, który łącznie zdobył pięć goli. To zwycięstwo dało drużynie z Ursusa pozycje tuż za podium. Także sześć punktów na koncie ma RKS Mazovia, która jednak tę sobotę zakończyła z mieszanymi uczuciami. Gracze w czarno-seledynowych trykotach najpierw bez najmniejszych problemów pokonali debiutującą w naszych rozgrywkach ekipę Football Friends 11:1. W tym meczu świetnie zagrało kilku graczy, jak choćby trio Jan Cała – Aleksander Sypka – Sebastian Karaś, którzy zgodnie zdobyli po dwa gole, ale najlepszy na placu okazał się autor czterech trafień, Adrian Kryczka. Na zakończenie tej kolejki Mazovia zameldowała się na murawie po raz drugi, ale tym razem musiała uznać wyższość wicelidera, FC Lesznowoli. Gracze w zielonych trykotach świetnie weszli w ten mecz, szybko prowadząc 3:0. Rywale jednak nie odpuścili i po wielkiej pogoni do przerwy doszli rywala na jedną bramkę (3:2). Podobny scenariusz miała druga odsłony. Tutaj także FCL szybko odskoczyła na kilka goli i ponownie obejrzeliśmy pogoń przeciwników, którzy znów byli o włos od choćby remisu. Więcej zimnej krwi w samej końcówce zachowali jednak zawodnicy Lesznowoli, którzy za sprawą najlepszego na placu Bartka Moskala (wbił dwa gole) przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę, tryumfując ostatecznie 7:5. Także po dwa trafienia zanotowali Wojtek Grabianko i Bartek Wierzbicki, a FC Lesznowola dzięki trzem punktom zrównała się w tabeli z liderem, UKS-em Irzyk, który w tej serii pauzował. RKS Mazovia tymczasem dzięki jednemu sobotniemu zwycięstwu zakotwiczyła na najniższym stopniu podium.

Rocznik 2012
Także wśród dzieciaków urodzonych w 2012 roku w czwartej kolejce do skutku doszły trzy starcia, ale w tym przypadku wszystkie zakończyły się bardzo wysokimi zwycięstwami. Co ciekawe podium nawet nie drgnęło, a przecież pauzował trzecia w stawce Przyszłość Włochy. Jednak drużyny, które mogły jej bezpośrednio zagrozić przegrały swoje mecze. Dwa pierwsze zespoły w tabeli zaś pewnie wygrały swoje starcia, kontynuując swoje zwycięskie passy. Lider rozgrywek, FC Lesznowola bez najmniejszych problemów ograł G-81 Bemowo 8:3, odnosząc swój piąty tryumf w sezonie. Do zwycięstwa poprowadził ją autor czterech goli Krzysztof Skalski. Na pozycji wicelidera pozostał zaś KS Ursus Warszawa 2012A, który jeszcze wyżej pokonał Drukarza Warszawa, bo aż 10:2. Tutaj gracze w pomarańczowych trykotach stworzyli świetnie rozumiejący i uzupełniający się kolektyw. Wystarczy spojrzeć w statystyki, a zobaczymy, że wszyscy gracze z pola się w nich zapisali. Dla Ursusa Warszawa 2012A było to trzecie zwycięstwo w trzecim meczu i obok lidera może on się pochwalić samymi zwycięstwami. Drukarz tymczasem pojawił się w tą sobotę raz jeszcze i niestety za drugim razem przegrał jeszcze wyżej. Tym razem kapitalne zawody rozegrał UKS Irzyk, który rozgromił go aż 16:1, urządzając sobie istny trening strzelecki. Tutaj z kolei gospodarze obiektu pokazali jak zgraną drużynę tworzą. Kacper Sikorski i Szymon Ptak wbili po dwa gole, kolejne trzy dołożył Szymon Borowy, a po cztery trafienia dorzucili jeszcze Konrad Mołdysz oraz Hubert Laszuk. Listę strzelców na sześciu graczach z dziesięciu w sumie zamknął tymczasem Piotr Walasek. Dla „Irzyków” to jednak dopiero pierwsze zwycięstwo w sezonie, które jednak od razu dało im czwartą pozycje w tabeli. Drukarz tymczasem także z trzema punktami na koncie, przycumował na przedostatnim miejscu.

Rocznik 2013
Najwięcej działo się wśród najmłodszych adeptów piłki kopanej, gdzie po czwartej kolejce wprawdzie skład podium się nie zmienił, ale kolejność już tak. Nowym liderem Rocznika 2013 został KS Łomianki I, który w bezpośrednim meczu o pierwsze miejsce w tabeli bardzo gładko ograł dotychczasowego lidera, FC Lesznowolę 7:0. Do przerwy było tylko 2:0, a więc sprawa wyniku była jeszcze otwarta. Po zmianie stron jednak ekipa z Łomianek odjechała rywalowi na dobre, a do zwycięstwa poprowadził ją autor czterech goli, Tobi Paprocki. Takiego obrotu sprawy nie wykorzystały Be a Star Wilczki, które mogły wskoczyć na pozycję lidera, jednak nie dały rady pierwszej drużynie Irzyka, ulegają 6:2. Gospodarze obiektu jednak musieli się sporo namęczyć by pokonać rywala, a właściwie zrobili to dopiero w drugiej połowie, ponieważ do przerwy był remis 1:1. Po zmianie stron jednak kapitalną partię rozegrało trio: Dominik Dylewski – Adam Kowalski – Oskar Katner, które poprowadziło „Irzyki” do drugiego zwycięstwa w sezonie. W pozostałym spotkaniu byliśmy świadkami premierowego tryumfu KS-u Łomianki II, który po wielkiej dramaturgii pokonał drugą drużynę Irzyka 6:5. Wydawało się, że mecz jest rozstrzygnięty po pierwszej połowie, po której gracze z Łomianek prowadzili już 6:1. Tymczasem po przerwie obejrzeliśmy kapitalną pogoń graczy w niebieskich koszulkach, którzy byli dosłownie o włos od wywalczenia choćby punktu, Niestety zabrakło zarówno czasu, sił jak i odrobiny szczęścia. Zwycięzców do wygranej poprowadził Dawid Matusik, który strzelił aż pięć z sześciu goli dla swojej drużyny. Wśród przegranych na wyróżnienie zasłużył duet Henryk Szkudlarek – Leo Kowalski, który zgodnie zdobył po dwie bramki. Zespół z Łomianek tym samym z czterema punktami na koncie plasuje się na przedostatniej pozycji, natomiast Irzyk w oczkiem mniej zamyka ligową tabelę.

« Zmiany na szczycie i spore emocje w 3. kolejce! Kapitalny weekend Irzyka 2011 i Ursusa 2012! »